home home home home
Marshmallow test
Líbilo se?
Titulky
SK - ladyKuku
Pridať video
Poznáš super video?
Ukáž ho!
Určite poznáte Marshmallow, mäkké penové cukríky, väčšinou ružovej alebo bielej farby. Marshmallow test je experiment, ktorý vymyslel americký psychológ Walter Mischel. V šestesiatych rokoch 20. storočia ho urobil na skupinke 4-ročných detí. Kažému z nich dal jeden marshmallow a sľúbil, že ak ho vydrží nezjesť 20 minút, dá mu ešte jeden. Niektoré deti marshmallow zjedli, niektoré nie. Vedci potom sledovali vývoj každého z týchto detí až do obdobia dospievania a zistili, že tie, ktoré vydržali a marsmallow nezjedli, sú prispôsobivejšie, spoľahlivejšie a v štandardizovanom teste (SAT), niečo ako náš Monitor 9, dosahovali v priemere o 210 bodov viac než deti, ktoré marshmallow zjedli.
Další videa
deti
dokumenty
Komentáře
Doporučujeme
Keď anjel strážny nespí
Tak toto patrí vždy medzi tie najzaujímavejšie kompilácie. Uvidíte ľudí, ktorí môžu byť štastní, že žijú. Pravdepodobne nad sebou majú šikovného anjela robiaceho svoju prácu nehorázne dobre.
2 770 lidem se to líbi
Renata Koglerova komentoval/a toto video
Mária Horňáková komentoval/a toto video
Monika Borošová komentoval/a toto video
Real Madrid vs. AC Miláno kanadský žart
Heineken sa rozhodol, že si urobí srandu z futbalových nadšencov a naplánoval do detailov ten najkrutejší kanadský žart, aký môže byť spáchaný na fanúšikoch kvalitného futbalu.
0 lidem se to líbi
Darina Jakubíková komentoval/a toto video
Gabriela Domeová komentoval/a toto video
Michal Baránek komentoval/a toto video
Tancujúca čivava
Táto čivava má slabosť pre latinskoamerické rytmy. Jej obľúbeným tancom je salsa.
816 lidem se to líbi
Zuzana Kosťová komentoval/a toto video
Kórea má talent
24-ročný Kórejčan Sung-bong Choi je novou hviezdou na internete. Jeho vystúpenie v show Kórea má talent si pozreli už milióny divákov. Chlapec, ktorý žil od svojich piatich do pätnástich rokov sám na ulici, ukázal svetu, že vytrvalosťou sa dajú prekonať aj tie najväčšie ťažkosti.
57 815 lidem se to líbi
Milota Kestefranova komentoval/a toto video
Hana Koudelková komentoval/a toto video
Jaromír Verbík komentoval/a toto video
Epický dubstep
Pouličný performer Dave Crowe predvádza v uliciach Milána, čo je to dubstep. Tento chlapík nie je úplne neznámy, v roku 2008 sa zúčastnil šou Británia má talent.
45 lidem se to líbi
Bejka Gvothovská komentoval/a toto video
Ivan Pič komentoval/a toto video
Sila ľudskosti
Spevácka súťaž nemusí byť len o talente ale aj o sile ľudskosti. Dôkazom toho je austrálsky X-Factor. Jeden z jeho tohtoročných účastníkov nielenže perfektne odspieval pieseň Imagine od Johna Lennona, ale s porotou, divákmi a v konečnom dôsledku aj s celým svetom sa podelil o svoj neuveriteľný životný príbeh. Jeho hlavnou hrdinkou je jeho mama Moira Kelly, humanitárna pracovníčka, ktorá svoj život zasvätila pomoci deťom v rozvojových krajinách. Viac sa dozviete z videa.
20 451 lidem se to líbi
Ivan Holecy komentoval/a toto video
Jack Robin komentoval/a toto video
Kristína Pastuchová komentoval/a toto video
Naštvaný nemecky hovoriaci chlapec
Video, ktoré sa stalo legendou na internete. V tomto videu si chlapec vybíja zlosť pri snahe hrať hru Unreal Tournament. Jeho počítač mu totiž začal trochu štrajkovať a on na to naozaj nemá nervy.
0 lidem se to líbi
Babm Svata komentoval/a toto video
Petra Grebečiová komentoval/a toto video
Martina Raganová komentoval/a toto video