home home home home
Marshmallow test
Líbilo se?
Titulky
SK - ladyKuku
Pridať video
Poznáš super video?
Ukáž ho!
Určite poznáte Marshmallow, mäkké penové cukríky, väčšinou ružovej alebo bielej farby. Marshmallow test je experiment, ktorý vymyslel americký psychológ Walter Mischel. V šestesiatych rokoch 20. storočia ho urobil na skupinke 4-ročných detí. Kažému z nich dal jeden marshmallow a sľúbil, že ak ho vydrží nezjesť 20 minút, dá mu ešte jeden. Niektoré deti marshmallow zjedli, niektoré nie. Vedci potom sledovali vývoj každého z týchto detí až do obdobia dospievania a zistili, že tie, ktoré vydržali a marsmallow nezjedli, sú prispôsobivejšie, spoľahlivejšie a v štandardizovanom teste (SAT), niečo ako náš Monitor 9, dosahovali v priemere o 210 bodov viac než deti, ktoré marshmallow zjedli.
Další videa
deti
dokumenty
Komentáře
Doporučujeme
Thajsko má nezvyčajný talent
V Thajsku práve prebieha televízna show Thajsko má talent. Zatiaľ najväčším prekvapením kastingových kôl bol spevácky výkon tejto naozaj neobyčajnej súťažiacej.
284 lidem se to líbi
Žanet Csillag komentoval/a toto video
Veronika Beľáková komentoval/a toto video
Michalek Kniš komentoval/a toto video
Čo robia moderátori TV novín cez reklamnú pauzu
Americkí moderátori televíznych novín Robert Jordan a Jackie Bange, už dlhé roky tvoria jeden tím. Z toho, čo bolo niekedy len krátkym šaškovaním z nudy počas reklamnej pauzy, sa stala pomerne zložitá ale zábavná choreografia, ktorú teraz opakujú počas každého vysielania.
205 lidem se to líbi
Mária Bielaková komentoval/a toto video
Jana Valentova komentoval/a toto video
Británia má talent - spevácke duo Jonathan a Charlotte
Britská talentová šou našla nového Pavarottiho. Iba 17-ročný Jonathan Antoine sa pred porotu postavil spolu so svojou 16-ročnou spolužiačkou Charlotte Jaconelli. Po odspievaní duetu The Prayer (Andrea Bocelli, Celine Dion) bolo na nohách celé publikum a poklonu im zložil aj predseda poroty, obávaný Simon Cowell, ktorý na začiatku od obézneho speváka veľké zázraky nečakal.
3 794 lidem se to líbi
Darina Lupinkova komentoval/a toto video
Jan Sekera komentoval/a toto video
Erika Nováková komentoval/a toto video
Zázračné dieťa
Akiane Kramerik (16) je maliarka, ktorej výnimočné obrazy sa predávajú za desiatky tisícov dolárov. Tvrdí, že sú inšpirované jej víziami, v ktorých hovorí s Bohom a navštevuje nebo.
1 612 lidem se to líbi
Marie Holubcová komentoval/a toto video
Renáta Backárová komentoval/a toto video
Oľga Vataščinová komentoval/a toto video
Prekvapivá vlčia socha
Obete kanadskej skrytej kamery to vôbec nemajú ľahké. Napríklad v tejto nachytávke ich strašia vlčou sochou. Postup je jednoduchý: Najprv odvedú ich pozornosť chutným malým psíkom a keď sa nedívajú postavia pred nich statného vypchatého vlka. Ruku na srdce, kto by sa na ich mieste nezľakol?
113 lidem se to líbi
Pavel Ochtábec komentoval/a toto video
Mačka sa sprchuje v umývadle
Videli ste už niekedy ako mačka reaguje keď na ňu nalejete vodu? V momente vám utečie preč. Ale táto mačka je úplne iná. Zistila, že s vodou je celkom zábava a nič nie je lepšie ako čistý kožuch.
206 lidem se to líbi
Helena Schweska komentoval/a toto video
Prvý a najštýlovejší výherca Milionára
Prvý krát v histórii súťaže sa podarilo správne zodpovedať poslednú otázku. Súťažiaci mal v zásobe ešte všetkých žolíkov. Nakoniec sa rozhodol, že zavolá otcovi, ale nechcel od neho správnu odpoveď...

Jeho kompletné vystúpenie nájdete tu.
0 lidem se to líbi
Marek Palenik komentoval/a toto video
Jozo Lesky komentoval/a toto video
Anonymous User komentoval/a toto video